Svietidlo KLARUS G35

878

Nový produkt

Kvalitné svietidlo KLARUS G35.

Viac detailov

Tento produkt už nie je dostupný

93,59 € s DPH

-10%

103,99 € s DPH

Detaily

Vďaka pôsobivému ovládaniu a bezkonkurenčnemu dosahu svetla je Klarus G35 ideálnym svietidlom pre outdoorových dobrodruhov, strážne služby, pátracie akcie a záchranárov. Toto skvelé svietidlo KLARUS je vybavené extra výkonnou CREE XHP35 HI D4 LED, ktorá dokáže generovať až 2000 lúmenov jasného bieleho svetla, aby jasne osvetľovalo ďaleké okolie. KLARUS ponúka 4 režimy svietenia a 2 zábleskové režimy. Jednou z najdôležitejších vlastností kvalitného vyhľadávacieho svietidla KLARUS je vzdialenosť dosahu lúča. KLARUS G35 je ďaleko nad svojimi rovesníkmi s maximálnym dosahom svetla nad 1000m. Svetlo tiež obsahuje 2 špeciálne zábleskové režimy, vhodné pre taktické operácie: Strobe, SOS. Aby sa dosiahol obrovský výkon svietenia, KLARUS G35 potrebuje značný zdroj energie. Je napájaná na 3x 18650 nabíjateľných akumulátoroch. Trio silných článkov, dokáže napájať svietidlo na 100% svetelnom režime až 3 hod. a až 210 hodín na najnižšom výkone, čo poskytuje silné a dlhotrvajúce osvetlenie, napr. pre pátracie a záchranné akcie a taktické využitie. Ak nemáte po ruke 3x 18650 akumulátor, KLARUS G35 vám umožní používať len 1x 18650 akumulátor alebo 2x batérie CR123A v núdzových situáciách. Aktuálny stav vybitia akumulátorov je možné sledovať pomocou LED indikátora napájania, ktorý je zabudovaný do bočného spínača svietidla, takže nikdy nebudete prekvapený vybitými akumulátormi. Farebná LED indikácia Vás včas varuje. Model KLARUS G35 je navrhnutý tak, aby bol praktický, výkonný a je postavený tak, aby bol ľahko použiteľný a dlhotrvajúci. Telo svietidla je vyrobené z tvrdenej hliníkovej zliatiny s tvrdým eloxovaným povrchom, ktorý ju chránený pred škrabancami. Svietidlo KLARUS môže byť ponorené pod hladinu vody bez poškodenia do hĺbky 2m. Kompaktné rozmery tela svietidla, ktoré je dlhé 160mm a váži 371g (bez akumulátorov) umožňujú to, že je svietidlo ľahko prenosné. Vyhľadávacie a záchranné svietidlo KLARUS G35 je dodávané s dvoma spínačmi, jeden sa nachádza za hlavou svietidla a jeden na koncovom kryte. Oba spínače majú rovnaké funkcie ovládania a prepínania režimov. Je to praktické a umožňuje jednoručné ovládanie bez ohľadu na to, ako držíte svietidlo.

Parametre KLARUS : Použitá LED: CREE XHP35 HI D4 LED Životnosť LED: 50000hod. Maximálny výstup LED: 2000 lm Dosah svetla: 1000 m Vhodné akumulátory/ batérie: 3x 18650 3,7V Pracovná voltáž: 3 - 8,4V

Svietidlo má výrazne širšie ohnisko s postupným prechodom do halo

Počet režimov: 6 Režimov - TURBO 100%, 20%, 5%, 0,5%, STROBE, SOS Povrch reflektora: SMO - leštený hladký

Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch

Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna

Maximálna výdrž svietenia KLARUS : 3hod. (max. výkon)

Maximálna výdrž svietenia KLARUS : 210hod. (min. výkon)

Odolnosť voči nárazu KLARUS : Z výšky 1m

Vodeodolnosť KLARUS : Podla štandardu IPX-8

Doba svietenia: 3hod. (2000lm-100% výkon), 13hod.45min. (400lm-20% výkon), 44hod. (100lm-5% výkon), 210hod. (10lm-0,5% výkon), STROBE 6hod. (2000lm-100% výkon), SOS 132hod. (100lm-5% výkon)

Rozmery: Celková dĺžka: 160.2mm, Priemer hlavy: 73mm, Telo: 45.5mm Váha: 371 g (bez akumulátora/ batérie)

Obsah balenia: Svietidlo. Balenie neobsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla KLARUS : Svietidlo KLARUS sa zapína/ vypína bočným aj koncovým tlačidlom. Stlačením a podržaním tohto spínača cca 2 sec. je možné momentovo aktivovať 100% režim - len počas držania spínača. Všetky svetelné režimy 100%, 20%, 5%, 0,5% sú ľahko prístupné a cyklicky sa opakujú použitím bočného spínača/ prepínača režimov, ktorý umožňuje jednoduché ovládanie. V tomto tlačidle je umiestnená aj farebná LED indikácia aktuálneho stavu vybitia akumulátora. Jeho stlačením sa svietidlo rozsvieti, opätovným stlačením a podržaním cca 2 sec. zhasne. Jednotlivé režimy sa prepinajú úplným stláčaním spínača. Cyklicky sa opakujú. Režim STROBE a SOS sa aktivuje vo vypnutom/ zapnutom stave rýchlim dvojklikom. Zadným spínačom sa svietidlo ovláda rovnako, ako aj bočným. Farebná indikácia stavu akumulátorov: Zelená farba - Keď má akumulátor aktuálny stav energie 100%-70% Oranžová farba - Keď má akumulátor aktuálny stav energie 70%-30% Červená farba - menej ako 30% el. energie Červená farba, blikanie - menej ako 10% el. energie Upozornenie: Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo KLARUS bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené : - Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte. - Kontakty vo vnútri svietidla KLARUS sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok. - Hlava, telo alebo zadná časť svietidla KLARUS sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla. - Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla KLARUS, aby nedošlo k poškodeniu svietidla. - Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle KLARUS, treba dať akumulátor nabíjať. - Svietidlo KLARUS disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

ĎALŠIE PRODUKTY V ROVNAKEJ KATEGÓRII: (30)